CA TOMA - Invia Úpice

Exkurze do Černobylu, Kyjev a Lvov | Poznávací zájezdy - Ukrajina | Ukrajina | CA TOMA - Invia Úpice
ID: 954393

Exkurze do Černobylu, Kyjev a Lvov

Termín: 16.09. (Čt) - 19.09. (Ne) 2021

Délka pobytu: 4 dny, 2 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 8 990 Kč

Příplatky
1lůžkový pokoj - 990 Kč, cestovní pojištění Uniqa .
Poznámka
Předpokládaný odjezd z Brna - 15:00, plánovaný příjezd do Brna 23:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem. Zájezd není vhodný pro těhotné a je nutné dovršení 18 let věku. V místech, jimiž se turisté obvykle pohybují, není nutné nosit ochrannou kombinézu ani roušku, je však potřeba mít oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi a uzavřenou obuv.
Trasa
ČERNOBYL - KYJEV - LVOV
Svozové trasy
A, B 1, D
Program zájezdu

1. den
Odjezd z Brna v odpoledních hodinách. Přejezd Polskem na Ukrajinu.
2. den
Ráno se vydáme do ČERNOBYLU, který neslavně proslul jadernou katastrofou v roce 1986. Během exkurze navštívíme ta nejzajímavější místa černobylské zóny. Všudypřítomná komunistická propaganda, typická architektura a cestování UAZ-em, nebo Ladou, nás dokonale vtáhnou zpátky do minulosti. Navštívíme všechna důležitá místa v městě duchů Pripjati, jaderné elektrárny v Černobylu (z bezpečné vzdálenosti venku) a navíc nás čeká návštěva radaru Duga a mnohá další místa uzavřené Černobylské zóny. Záření a jeho intenzita v celé zóně nejsou životu ani zdraví nebezpečné. Za jeden den v Černobylu dostane tělo dávku radiace, která je více než 300krát slabší než RTG celého těla v nemocnici. Je srovnatelná například s jedním mezikontinentálním letem (radiace v letadle) s délkou letu 3-4 hodiny. Před opuštěním zóny projdeme 2x dozimetrickou kontrolou. Ve večerních hodinách přijedeme se ubytujeme.
3. den
Dnes nás čeká prohlídka města, jehož zlaté chrámy a kláštery se tyčí nad mohutným Dněprem - města KYJEV (UNESCO). Pojedeme k monumentální soše Matky-vlasti, odkud se nám otevře jedinečný výhled na město, po bulváru Chresčatyk, který dává vzpomenout době těžkého poválečného stalinismu ve městě se kolem Zlaté brány dostaneme k univerzitě Tarase Ševčenka a parlamentu. Nahlédneme do katedrály sv. Sofie - nejznámějšího a největšího středověkého chrámu východní Evropy a do chrámu sv. Michajla, obě tyto památky sehrály v dějinách země důležitou roli, a nejinak tomu bylo také během nedávné revoluce. Budeme moci podniknout plavbu po řece Dněpr. V odpoledních hodinách se vydáme na cestu ukrajinským venkovem a na ubytování do oblasti blíže ke Lvovu.
4. den
Dopoledne podnikneme prohlídku zapomenuté perly západní Ukrajiny - města LVOV (UNESCO). Toto šarmantní centrum západní Ukrajiny je jedním z nejnavštěvovanějších míst země. Společně se vydáme na náměstí Rynok, kde se nachází Lvovská radnice, navštívíme její věž a budeme si moci prohlédnout celé město z ptačí perspektivy. Zaujme nás budova Opery, renesanční i barokní domy kupců, arménská katedrála, stejně jako židovská synagoga a katolické, řecko-katolické i pravoslavné kostely a kláštery. Po poledni se vydáme zpět na cestu do ČR. Příjezd do Brna v nočních hodinách.
Cena zahrnuje
dopravu klim. autobusem, exkurze v Černobylské zoně, 2× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 2x snídani, služby průvodce, pojištění CK.
Cena nezahrnuje
pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka 700 UAH.
16.09. (Čt) - 19.09. (Ne) 2021 - 4 dny, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
1/1 Cena zájezdu další typy pokojů
Snídaně
Autobus
-8 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměUkrajina
MístoUkrajina
HotelExkurze do Černobylu, Kyjev a Lvov
1/1 Cena zájezdu
Termín16.09.2021 - 18.09.2021 - s dopravou 16.09.2021 - 19.09.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČSAD Tišnov, spol. s r.o. IČO: 46905952
Vytvářím objednávku...